Przejdź do głównej zawartości

Wieliczka / Zakopane - czas na nowe wyzwanie !


Siema!
Udało się! Udało się zaskoczyć Tyne tak jak sobie to zaplanowałem :)
Nie mówiłem nic Martynie, że odwiedzę Ją podczas ostatniego weekendu, a jakby było mało - zaskoczyłem Ją już całkiem zabierając Ją w ten sam weekend na wycieczkę krajoznawczą - Wieliczka - Zakopane :)
 Z Krakowa jest to wszystko bardzo blisko, a koszty podróży skutecznie zredukowane przez blablacar zachęcają do takich wycieczek :) 

Zaczęliśmy podróż od Wieliczki - mimo, że mamy tu dosłownie 10 km to nie byliśmy tu jeszcze ani razu, a szkoda nie zwiedzić tej sławnej kopalni mając ją pod nosem :)
Byliśmy, widzieliśmy, co tu dużo mówic, może jednym słowem - jednym słowem - WARTO!
Kto był - wie o czym mówię, kto nie był - musi koniecznie nadrobić zaległości korzystając z najbliższej sposobności ;)
Z Wieliczki Zakopianką uderzyliśmy do stolicy polskich Tatr - 1,5h jazdy i jesteśmy na miejscu - szybko udaje się znaleźć bardzo tanio nocleg bez kręcenia nosem na standard - miało być po prostu tanio :) Odwiedziliśmy muzeum figur woskowych gdzie można było ustrzelić sobie selfie między innymi z Einsteinem czy też Shrekiem (nie, to nie ten pierwszy z prawej) ;) 


Przy okazji pobytu okazało się, że pod Giewontem na tym weekendzie odbywa się Snow Fest Festival 2016 :)
Czytasz to i myślisz - ok, był wyjazd, fajnie pewnie było, ale co z tego? Otóż to, że ten wpis powstał nie przez przypadek, a na celu nie miał tylko podzielenie się wrażeniami z wyjazdu.
(widok z okna gdzie spaliśmy)
Podczas wyjazdu zauroczeni górskimi krajobrazami postawiliśmy sobie kolejny cel, cel który mamy plan osiągnąć przed lipcem bieżącego roku, czyli przed upływem dwóch lat od feralnego dnia 02.07.2014 r...a celem tym ma być...zdobycie jakiegoś górskiego szczytu :)
Martyna po przebytym udarze z niedowładem połowicznym prawej strony ciała, z ograniczeniami ze strony narządu ruchu i ja - pracujący przy komputerze, mający z aktywnością fizyczną do czynienia tyle co nic - duet na zdobywanie szczytów idealny ;) Ale spokojnie!!! Wszystko odbędzie się w porozumieniu z lekarzami i  specjalistami, których będziemy prosili o przygotowanie :) 
Nie będziemy się porywać z tak zwaną motyką na księżyc, a na jakiś niewielki pagórek w naszych rodzimych Bieszczadach bądź też Tatrach. 
Oczywiście zdajemy sobie sprawę jaka to jest wyprawa i przygotowania zaczęliśmy już czynić by cel w maju/czerwcu osiągnąć :) 
Ograniczenia? Jasne, ale po co one są jak nie po to by je pokonywać?! No własnie! Kibicujcie nam, a jakbyście mieli jakieś propozycje ścieżek - dajcie znać, jesteśmy na etapie poszukiwań :)
A tymczasem ostatnia migawka z wyjazdu - Tatry 

Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Cuda się zdarzają 👶 !!!

Siema! Święta, czas rodzinnych spotkań, życzeń i magicznej atmosfery w tym roku jest dla nas czasem jeszcze bardziej wyjątkowym... Od początku choroby lekarze mając do czynienia z młodą parą podkreślali na każdym możliwym momencie, że ciąża przy takim spustoszeniu organizmu i tak zaawansowanej chorobie jest rzeczą niemożliwą, że niestety, ale coś co jest największym marzeniem Tyny czyli rodzicielstwo się nie spełni, a daleko idące marzenia o dzieciach zostaną jedynie w sferze marzeń...badania prowadzone w kierunku tak tocznia jak i zespołu antyfosfolipidowego nie dawały też w sumie większych nadziei, a jednak...ten świąteczny, magiczny czas zaowocował i u nas - więc oficjalnie mogę powiedzieć - T Y N A  J E S T  W  C I Ą Ż Y !!!
Po tych słowach cokolwiek bym napisał okaże się banałem, będzie zbędne, ale pamiętajcie - NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJCIE, nawet gdy droga do realizacji marzeń jest bardzo daleka i kręta to pamiętajcie, że co by się nie działo - nie poddawajcie się i bądźcie silni..…

Choroba a wygląd...

Siema!
Ostatnio wrzuciłem na fanpage zdjęcie Martyny na którym widać było jak mocno przybrała na wadze przez sterydy w pierwszych miesiącach stosowania, w momentach gdy dawka na porządku dziennym wynosiła 80-100 mg (teraz ich dawka waha się w granicach 8-10 mg)... Zdjęcie z pewnością wielu z Was wprawiło w osłupienie i własnie dlatego chciałbym teraz w tym poście pochylić się nad tym aspektem. Cóż - toczeń sam w sobie z pewnością zmienia wygląd kobiety - zmiany skórne są na tyle wyraźne, że motyl motyla praktycznie zawsze pozna (charakterystyczny rumień na twarzy przypominający motyla). Jednak u Tyny zmiana w wyglądzie na początku nie była wywołana zmianami skórnymi, a konsekwencją przyjmowania olbrzymich dawek sterydów.  W ciągu zaledwie niespełna miesiąca przytyła ponad 15 kilogramów przez co nie czuła się najlepiej, nie tylko przez wygląd, ale i fizycznie gdy przyszło nosić o kilkanaście kilogramów więcej w momencie gdy organizm jest osłabiony... Poniżej prezentuje zdjęcie jak Mart…

Niestety...

Siema...
Od dwóch dni zabieram się do napisania tego posta, niestety co chciałem się "spiąć" i napisać nie udało się, wyłączałem kartę z nowym postem...dziś jednak usiadłem, zebrałem myśli i piszę...
Tydzień temu mieliśmy wizytę u prowadzącego ciąże ginekologa na którą mieliśmy się zgłosić z pełną historią badań wykonanych między wizytami celem ustalenia dalszego leczenia - czy będzie to wymagane w środowisku klinicznym czyli na oddziale aż po rozwiązanie czy też wystarczy w trybie ambulatoryjnym...i tu wspaniała wiadomość - wyniki wzorowe, wystarczy prowadzić ciąże ambulatoryjnie kontrolując ją poza środowiskiem klinicznym ツ
Pozostało już tylko zrobienie rutynowego badania USG i tu kończy się trwająca od dwóch miesięcy idylla...nie wykryto akcji serca, fasolka nie pulsowała jak podczas wcześniejszych badań...lekarz sam nie dowierzał szukając z uporem maniaka akcji serduszka, jednak mimo usilnych prób...bez rezultatu opuścił wzrok oznajmiając coś co po długie lata będzie obij…